اهداف فیزیوتراپی

برنامه فیزیوتراپی با توجه به شرایط هر بیمار ، نوع و شدت مشکل وی متفاوت است و توسط فیزیوتراپیست بطور منحصر بفردی تنظیم می شود و می تواند شامل متدها و مدالیته های مختلفی از جمله درمان های دستی ، کشش ستون فقرات ، لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان ، سی پی ام ، آب درمانی ، درای نیدلینگ و … باشد.

اهداف فیزیوتراپی

تسکین دردهای مزمن و حاد یکی از مهم ترین اهداف فیزیوتراپی است. درد در هر قسمتی از بدن و به دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد از جمله : آسیب مچ پا در هنگام بازی بسکتبال یا درد مزمن کمر به دلیل ساعت های طولانی کار است ، اگر این درد بر روی کارهای روزمره و فعالیت های شما تأثیر می گذارد ، قطعاً نیاز به توجه فوری دارد. جلسات منظم فیزیوتراپی نه تنها به کاهش یا حتی از بین بردن درد کمک می کند ، بلکه وابستگی شما را به داروهای ضددرد پرعارضه نیز به حداقل می رسانذ.

پیشگیری از جراحی: در حالی که جراحی ممکن است در موارد خاص اجتناب ناپذیر باشد ، فیزیوتراپی می تواند در اغلب موارد نیاز به جراحی را برطرف کند. با استفاده از انواع درمانها که شامل ترکیبی از تمرینات و درمانها است ، به از بین بردن درد از منبع اصلی، التیام بافتهای آسیب دیده و تسهیل تحرک بدون درد و صاف در مدت زمان طولانی کمک می کند. در صورتی که قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته اید ، فیزیوتراپی می تواند به شما در بهبود سریعتر آن کمک کند.

بهبود تحرک و تعادل: افرادی که در حال بهبودی از یک عمل جراحی یا آسیب هستند ، می توانند برای ایستادن مجدد به زمان نیاز داشته باشند. تحرک می تواند یک چالش باشد و انجام کارهای روزمره ممکن است به یک کار غیرممکن تبدیل شود. در چنین مواردی ، فیزیوتراپی می تواند کمک بزرگی باشد. این نه تنها به بدن کمک می کند که قدرت عضلانی از دست رفته خود را بازیابی کند و هماهنگی را بهبود بخشد ، بلکه به حرکت در حرکت ایمن نیز کمک می کند.

مسائل مربوط به سن: با افزایش سن افراد بیماری هایی همچون آرتروز و پوکی استخوان شیوع بیشتری پیدا می کنند. برای مقابله با این دردها و دردهای روزمره ، فیزیوتراپی منظم می تواند مفید باشد. همچنین اگر فردی جراحی تعویض مفصل زانو یا مفصل ران را انجام داده است و به دنبال کاهش درد و بهبود سریعتر است ، می تواند انتخاب شود.

کاهش وابستگی به داروها: در حالی که مسکن ها ممکن است درد را تسکین دهند ، اما تأثیر آنها بر کلیه ها و کبد شما می تواند در دراز مدت بسیار خطرناک باشد. بنابراین ، برای رسیدگی به مسائل دراز مدت درد ، فیزیوتراپی به عنوان یک جایگزین ایمن و موثرتر برای داروهای کنترل درد در نظر گرفته می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در مشهد – لیزر درمانی در مشهد – مرکز فیزیوتراپی در مشهد – فواید فیزیوتراپی – اهداف فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست