درمان زانودرد با فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی شناخته می شود که با مراجعه به مرکز فیزیوتراپی بازتوان توسط می توانید از آن بهره مند شوید.

زانودرد پس از کمردرد رایج اختلال اسکلتی ـ عضلانی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده اند و عوامل مختلفی در بروز آن نقش دارند.

مفصل زانو از اجزای محتلفی تشکیل شده که آسیب هریک از آن ها می تواند منجر به بروز درد در زانو و اختلال در عملکرد زانوها شود.

درمان زانودرد با فیزیوتراپی با توجه به نوع مشکل بیمار و عوارضی که برای فرد ایجاد کرده با روشهای مختلفی امکان پذیر است.

علت درد زانو 

شکستگی، ضربه های شدید، شیوه نادرست نشستن، کندرومالاسی کشکک(نرمی استخوان کشکک)، پارگی رباط صلیبی و مینیسک زانو از مهم ترین آسیب های زانو هستند که با بروز درد ، ناراحتی و اختلال در عملکرد حرکتی زانو همراه هستند.

افرادی که اضافه وزن دارند بیش از سایر افراد در معرض خطر زانودرد قرار دارند چراکه وزن اضافی سبب وارد شدن فشار بیش از حد بر زانوها شده و ریسک آسیب پذیری آن را افزایش می دهد.

افزایش سن نیز یکی از مهم ترین عوامل خطر بروز زانو درد است ، با افزایش سن احتمال بروز مشکلاتی همچون آرتروز مفصل زانو نیز افزایش پیدا می کند. آرتروز زانو یکی از شایع ترین دلایل زانودرد در افراد میانسال و سالمند است.

درمان زانودرد با فیزیوتراپی در اغلب مشکلات زانو موثر واقع شده و نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را کاهش می دهد.

علائم همراه با زانودرد

  • احساس ناراحتی در زانوها که سبب اختلال در فعالیت های روزمره فرد می شود.
  • کاهش دامنه حرکتی زانو
  • سفتی و کاهش انعطاف پذیری زانو
  • تورم و احساس گرمی در زانو
  • ناتوانی در خم و راست کردن زانو

درمان زانودرد با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی زانو به عنوان بهترین روش درمان زانودرد و عامل بوجود آورنده است که در کلینیک فیزیوتراپی بازتوان توسط به مراجعان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپی حتی در صورت نیاز به جراحی قبل و پس از جراحی برای تقویت عضلات زانو ، بهبود و بازیابی دامنه حرکات زانو و تسریع بهبودی ضروری است.

متخصصان فیزیوتراپی با توجه به نوع مشکل هر بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی استفاده می کنند.

تمرینات ورزشی شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی از جمله مهم ترین راهکارهای فیزیوتراپی در درمان زانو درد هستند. الکتروتراپی ، سوزن خشک ، لیزر درمانی و تکنیک های درمان دستی نیز از جمله روشهای فیزیوتراپی برای درمان زانودرد هستند.

افرادی که دچار شکستگی در ناحیه زانو شده اند، پس از باز کردن گچ پا و افرادی که روی زانوی خود انواع عمل های جراحی مانند تعویض مفصل را انجام داده اند، پس از بهبود زخم ها و حتی برای افزایش سرعت بهبودی زخم ها، به فیزیوتراپی نیاز خواهند داشت. زیرا در مدت بهبود زانو، پای افراد به مدت چند هفته توسط گچ یا آتل ثابت می ماند که همین امر سبب ضعف عضلات و ناتوانی در راه رفتن بطور طبیعی می شود.

متخصصان فیزیوتراپی علاوه بر بهره گیری از روشهای درمانی برای کمک به درمان زانودرد با ارائه راهکارهایی به کاهش بروز آسیب دیدگی مجدد نیز کمک می کنند.

فیزیوتراپیست ها همچنین توصیه هایی در ارتباط با نحوه صحیح انجام فعالیت ها در طی دوران نقاهت پس از جراحی یا آئیب دیدگی و یا استفاده از عصا و چوب زیر بغل می توانند شرایط بیماران را بهبود بخشند.

 

کلمات مرتبط :

درمان زانودرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی زانو در مشهد – بهترین مرکز فیزیوتراپی در مشهد – شاک ویو تراپی در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست