درمان میگرن با روشهای فیزیوتراپی برای برخی افراد می تواند مفید باشد.

میگرن یک بیماری عصبی است که با سردردهای شدید و اغلب ناتوان کننده مشخص می شود. همچنین می تواند با علائمی مانند حالت تهوع، حساسیت به نور یا صدا و بی حسی یا گزگز همراه باشد.

درمان های مختلفی برای میگرن وجود دارد و فیزیوتراپی می تواند به عنوان بخشی از برنامه درمان میگرن در نظر گرفته شود.

درمان میگرن با روشهای فیزیوتراپی

مطالعات انجام شده نشان می دهند که دو رویکرد اصلی فیزیوتراپی وجود دارد که ممکن است برای تسکین میگرن مفید باشد:

  • رسیدگی به آسیب های عضلات، اعصاب، تاندون ها، مفاصل، غضروف ها و دیسک های ستون فقرات
  • رسیدگی به وضعیت وضعیت بدن و مسائل مربوط به تعادل گوش داخلی

مهم است که به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید که تجربه درمان سردرد را دارد تا مطمئن شوید که آنها در مورد تکنیک های مناسب آگاهی دارند.

تمرینات و تکنیک های فیزیوتراپی برای میگرن

تکنیک های فیزیوتراپی برای میگرن بسته به فرد و علائم می تواند متفاوت باشد. فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند تا مشخص کند چه چیزی لازم است و چگونه می تواند بهترین کمک را انجام دهد.

کشش
فیزیوتراپی برای میگرن می تواند شامل کشش و راهنمایی در مورد مکانیک بدن و همچنین وضعیت بدن باشد. این می تواند به افراد کمک کند سر و گردن خود را به روشی بهتر قرار دهند و تنش و موقعیت های عجیب و غریب را به حداقل برسانند. به نوبه خود، ماهیچه‌ها آنقدر منقبض یا منقبض نیستند و به طور بالقوه به کاهش علائم میگرن کمک می‌کنند.

تحرک بافت نرم
تحرک بافت نرم نیز ابزاری است که فیزیوتراپیست ها در درمان میگرن از آن استفاده می کنند. این ممکن است به آرام کردن نقاط محرکی که علائم سردرد میگرنی را بدتر می کند، کمک کند.

آموزش ارگونومی
فیزیوتراپیست آموزشهای در زمینه نحوه صحیح قرار گرفتن اندام ها در هنگام انجام فعالیت ها به فرد مبتلا به میگرن می دهد. درمان میگرن با روشهای فیزیوتراپی می تواند تنش عضلانی را کاهش دهد.فیزیوتراپی ممکن است تنش را در نواحی سر و گردن کاهش دهد، به وضعیت و وضعیت بدن کمک کند، و آموزش نحوه حرکت برای کاهش تنش و آرامش آگاهانه تحت استرس را ارائه دهد.

فیزیوتراپی و سردرد

از فیزیوتراپی می توان برای درمان انواع دیگر سردردها مانند سردرد سرویکوژنیک استفاده کرد. در حالی که سردردهای میگرنی از مغز منشا می گیرند (به همین دلیل است که فیزیوتراپی نتایج متفاوتی دارد)، سردرد سرویکوژنیک از ساختارهای ستون فقرات گردنی ناشی می شود.

فیزیوتراپی اغلب برای مبتلایان به سردرد سرویکوژنیک تجویز می شود. درمانگر می تواند شما را معاینه کند تا ببیند کدام نواحی در بروز علائم نقش دارند و سپس تکنیک های دستی را برای تسکین تنش و درد و بهبود دامنه حرکتی سر و گردن انجام دهد. تحرک بافت نرم و همچنین آموزش در مورد وضعیت بدن و کشش ممکن است انجام شود.

افرادی که سردرد ناشی از ستون فقرات گردنی و سفتی عضلانی دارند ممکن است در فیزیوتراپی تسکین پیدا کنند. این به این دلیل است که این درمان به شل شدن این ماهیچه ها، رهایی از تنش و خلاص شدن از شر دردهای ارجاعی که ممکن است به سر وارد شده و باعث سردرد شود، کمک می کند.

کلمات مرتبط :

درمان میگرن با روشهای فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای درمان میگرن – فیزیوتراپی در مشهد – نوروفیدبک در مشهد – بیوفیدبک در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست