فیزیوتراپی برای سردرد

انواع مختلفی از سردردها و محرک های مختلفی وجود دارد. فیزیوتراپی به عنوان یک درمان ایمن و موثر برای بیماران مبتلا به سردرد سرویکوژنیک (سردرد ناشی از اختلالات گردن) شناخته شده است و اغلب برای بیمارانی که سردرد تنشی تشخیص داده می شود نیز موثر است. همچنین شواهد جدیدی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی درمان‌های فیزیوتراپی می‌توانند برای بیماران مبتلا به میگرن مؤثر باشند.

درمان فیزیوتراپی برای سردرد

اولین مرحله مشاوره برای بیمارانی که از سردرد رنج می برند، مصاحبه دقیق و ارزیابی فیزیکی برای رد هر گونه علت یا انواع سردرد است که ممکن است برای درمان فیزیوتراپی مناسب نباشد و تعیین اندازه گیری های پایه به عنوان یک نقطه مرجع برای ردیابی وضعیت بیمار باشد. پیش رفتن. پس از ارزیابی، درمان شروع می‌شود، که معمولاً شامل تکنیک‌های درمانی دستی خاص برای ستون فقرات گردنی بیمار است. 

آیا فیزیوتراپی برای سردرد من مناسب است؟

برای درک این موضوع، باید آناتومی منبع عصبی بالای گردن و سر را درک کنیم. عصبی که حس بیشتر سر و صورت را تامین می کند، عصب سه قلو نامیده می شود. ورودی این عصب در همان ناحیه ای از مغز پردازش می شود که اطلاعات حسی از سه بخش بالایی ستون فقرات گردنی ما را پردازش می کند. این ناحیه هسته تریژمینوسرویکال نامیده می شود و در ساقه مغز قرار دارد. اغلب بیمارانی که دچار گرفتگی یا آسیب در گردن هستند، به دلیل صحبت متقابل بین اعصابی که از گردن می‌آیند و اعصابی که از سر می‌آیند، سر درد را تجربه می‌کنند. این درد ارجاعی نامیده می شود و در بسیاری از شرایط در سراسر بدن رایج است.

علاوه بر این مکانیسم، درمان فیزیوتراپی برای سردرد قسمت فوقانی ستون فقرات گردنی اغلب در بیماران سردردی که حتی گردن درد یا سفتی ندارند، به خوبی جواب می دهد. این به این دلیل است که در بیمارانی که از سردرد و میگرن رنج می‌برند، هسته تری‌ژمینوسرویکال بیش از حد حساس می‌شود، که اغلب به این دلیل است که محرک‌های کوچک مانند برخی غذاها، الکل یا تغییرات هورمونی می‌توانند آن را از لبه خارج کرده و باعث سردرد یا سردرد شوند. میگرن در مطالعات فیزیولوژیکی نشان داده شده است که تکنیک‌های خاص درمان دستی ستون فقرات گردنی فوقانی می‌تواند هسته تری‌ژمینوسرویکال را بی‌حساس کند، به همین دلیل است که بسیاری از بیمارانی که از سردرد و میگرن رنج می‌برند با فیزیوتراپی نتایج خوبی کسب می‌کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای سردرد – فیزیوتراپی برای میگرن – درمان سردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در مشهد – بهترین فیزیوتراپی مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست