متدهای فیزیوتراپی

در جلسه اول فیزیوتراپیست اقدام به معاینه دقیق شما و بررسی مشکل شما کرده و پس از آن از متدهای فیزیوتراپی با توجه به شرایط شما بهره می برد.

فیزیوتراپی نقش موثری در درمان و بهبودی پس از آسیب دیدگی ها داشته و احتمال بروز آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپی از طیف وسیعی از تکنیک ها و رویکردها برای بهبود سلامت جسمی کلی افرادی که از نوعی اختلال حرکتی ، آسیب یا بیماری رنج می برند ، استفاده می کند. پس از ارزیابی وضعیت جسمانی شما ، فیزیوتراپیست می تواند یک برنامه درمانی با در نظر گرفتن یک یا ترکیبی از متدها تعیین کند.

متدهای فیزیوتراپی

تکنیک های درمان دستی و ماساژ

این شامل دستکاری بافتهای نرم بدن با استفاده از حرکت دستان فیزیوتراپیست است. به عنوان یکی از موثرترین متدهای فیزیوتراپی در نظر گرفته می شود و برای افراد در هر سنی مناسب است. بهبود گردش خون در سراسر بدن ، تخلیه موثر مایعات از قسمت های بدن ، تقویت حرکت قسمت های مختلف بدن و تسکین درد و کمک به آرامش بدن از مهم ترین مزایای تکنیک های درمان دستی هستند.

درمان های مبتنی بر انرژی

در این روش درمانی از انواع مختلف انرژی مانند جریان یا تکانه برای تحریک سیستم عصبی استفاده می کند. تکانه های الکتریکی بسیار ضعیف به نوبه خود به تسکین درد و استرس از بدن کمک می کند و در نتیجه باعث بهبود می شود.

TENS: دستگاه تحریک الکتریکی عصبی از طریق پوست (TENS) یک جریان الکتریکی را برای جلوگیری از ارسال سیگنال های درد به مغز شما و ترشح اندورفین تشویق می کند.

اولتراسوند : امواج صوتی با فرکانس بالا با تحریک گردش خون و فعالیت سلولی ، آسیب های عمیق بافت را درمان می کند. تصور می شود که به کاهش درد و اسپاسم عضلانی و تسریع روند بهبود کمک می کند.

لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان : این درمان به کاهش درد و اسپاسم عضلانی کمک می کند. لیزر درمانی انرژی سلول ها را برای سوخت و ساز و ترمیم خود افزایش می دهد.

دیاترمی موج کوتاه : میدان الکترومغناطیسی گرما را در بافت های بدن شما ایجاد می کند. تصور می شود که این به کاهش التهاب ، تقویت بافت ها و کاهش درد کمک می کند

تراکشن

کشش ستون فقرات که به دو صورت دستی و مکانیکی انجام می شود فشار را از روی مهره های آسیب دیده برداشته و می تواند به تسکین درد و روند بهبودی کمک زیادی بکند.

سوزن خشک

سوزن خشک یا درای نیدلینگ یکی از متدهای درمانی فیزیوتراپی است که با هدف بهبود نقاط ماشه‌ای، درمان گرفتگی عضلات ، کاهش دردهای عضلانی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان مشکلات بافت نرم مانند التهاب تاندون ها، انقباض و گرفتگی های عضلانی، مشکلات مرتبط با گردش خون مویرگی، تورم و دیگر مشکلات اسکلتی _ عضلانی از جمله فواید این روش درمانی است.

 

کلمات مرتبط :

متدهای فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در مشهد – فیزیوتراپی در بلوار احمد آباد مشهد – لیزر پرتوان در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست