نوروفیدبک در مشهد در کلینیک فیزیوتراپی و توانبخشی بازتوان توس برای کمک به کنترل امواج مغزی و در نتیجه درمان مشکلات مرتبط با سلامت روان ارائه می شود.

امروزه افراد بیشتری به دنبال گزینه های درمانی غیر دارویی در رابطه با سلامت روان هستند. نوروفیدبک می تواند یک روش درمانی موثر غیر دارویی باشد. نوروفیدبک زمانی که با مشاوره و تغییر سبک زندگی همراه باشد بهترین نتیجه را دارد.

اگر کسی به شما بگوید راهی وجود دارد که یاد بگیرید امواج مغزی خود را کنترل کنید چه؟ و اینکه با یادگیری این کار، می‌توانید مجموعه‌ای از علائم ناخوشایند از اضطراب، خلق‌وخوی ضعیف، بی‌خوابی و حتی مدیریت سردردهای میگرنی را کاهش دهید؟ نوروفیدبک، ابزاری روان‌شناختی است که می‌توانیم از آن برای انجام این تغییرات استفاده کنیم.

نوروفیدبک در مشهد

نوروفیدبک شکلی از آموزش مغز است که در آن فرد یاد می‌گیرد امواج مغزی خاصی را بر اساس داده‌هایی که در زمان واقعی دریافت می‌کند، به شکل بازخورد شنیداری یا بصری آموزش دهد یا پایین بیاورد.

وجود بیش از حد یا عدم وجود امواج مغزی خاص در نقاط خاصی از مغز با افزایش علائم خاص مرتبط است. به عنوان مثال، سطوح بالای بتا در ناحیه ای از مغز به نام F4 با مبارزه با هوشیاری بیش از حد، اضطراب و نشخوار فکری همراه است، بنابراین، فرض نوروفیدبک آموزش مغز برای ایجاد بهینه ترین امواج مغزی و کاهش علائم منفی با یک درمان غیرتهاجمی و بدون دارو است.

موارد کاربرد نوروفیدبک در مشهد

نوروفیدبک برای درمان انواع بیماری ها از اضطراب، افسردگی، OCD، اختلال طیف اوتیسم، اختلالات مصرف مواد، بی خوابی تا شرایط پزشکی مانند صرع، اختلال تشنجی و سردردهای میگرنی استفاده شده است.

اخیراً افرادی که به دنبال روش‌های درمانی غیر دارویی مانند نوروفیدبک و TMS (تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال) هستند، افزایش یافته است. اکثر بیماران یا گزینه های دارویی را تمام کرده اند یا به دنبال راه های طبیعی تری برای سلامتی هستند.

ترکیب نوروفیدبک و فیزیوتراپی یک رویکرد جدید برای درمان درد مزمن است ، به گفته محققان ترکیب فیزیوتراپی و نوروفیدبک ممکن است یک رژیم درمانی جایگزین برای مدیریت درد مزمن ارائه کند که اتکا به دارو را کاهش می‌دهد و هزینه‌های طولانی مدت را کاهش می‌دهد.

 

کلمات مرتبط :

نوروفیدبک در مشهد – بیوفیدبک تراپی در مشهد – بهترین مرکز فیزیوتراپی مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست